TJ Znojmo

oddíl atletiky

MČR dorostenců a juniorů v Ostravě a závody přípravek ve Znojmě

O uplynulém víkendu (15.-16. června) se v Ostravě konalo Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, kde nás reprezentovali 3 atleti👦👱‍♀️🧒. Výborně si vedl Metoděj Holzer, který si vylepšil osobní rekord v troskoku (14.63) a ve své parádní disciplíně obsadil 2. místo🥈❗️. Hezkého umístění dosáhla i Jitka Pavlíčková v hodu diskem, díky novému osobnímu rekordu skončila na 7. místě (39.60)🔥. Posledním naším atletem v akci byl Damián Süsenbek, který ve skoku do výšky nemohl být spokojený se svým výkonem (1.79), ale 9. místo na největší mládežnické atletické akci je pěkný výsledek👌.

V neděli 16. června se na stadionu ve Znojmě konaly závody přípravek. Nejmladší atleti měli na programu atletický čtyřboj (50m, hod raketkou, dálka a člunkový běh) a štafetu na 4 x 100m. Svým zápalem a bojovností nás potěšili všichni naši závodníci a někteří dokonce vystoupali i na stupně vítězů💪. Dvakrát a hned na stupínek nejvyšší se postavil Jiří Chlachula, který vyhrál člunkový běh🥇 a běh na 50m (8.08)🥇👌. Ve skoku dalekém si pro třetí místo dolétli Ondřej Bartušek (3.23)🥉 a Thea Nekulová (3.39)🥉👍. Thea navíc vybojovala bronz i v člunkovém běhu🥉👏. Dalším úspěšným atletem byl Karel Vejlupek, který stejně jako Thea bral bronz v člunkovém běhu🥉, ale díky své výborné výkonnosti ve všech disciplínách skončil na celkovém třetím místě v atletickém čtyřboji🥉💪🔥.